Профорієнтаційні майстер-класи проводять для старшокласників одеських шкіл

Викладачі Одеської академії харчових технологій продовжують знайомити школярів з професіями в ході навчальних профорієнтаційних майстер-класів

Одним з найважливіших напрямків діяльності педагогів є проведення профорієнтаційних заходів, що сприяють самовизначенню школярів і обгрунтованого вибору ними професії.

Так, Одеською національною академією харчових технологій організований цикл профорієнтаційних практичних занять і майстер-класів для старшокласників одеських шкіл, спрямованих на розширення світогляду, розвиток логічного і нестандартного мислення, формування основ здорового харчування у підростаючого покоління.

В рамках профорієнтаційного соціального проекту учні шкіл знайомляться з різними спеціальностями і вчаться застосовувати на практиці отримані навички.

З 10 по 20 жовтня в одеських загальноосвітніх школах №№118, 44, 100, 56, 101, 26, 51, 8, 45, 79, 46, спеціалізованих школах №№50, Одеському НВК «Надія» №275 викладачами Одеської національної академії харчових технологій були проведені різноманітні пізнавальні майстер-класи: «Святкова сервіровка столу. Мистецтво складання серветки. Особливості ресторанного етикету »,« Екологічний брейн-ринг »,« Основи передачі даних »,« Будь лідером! »,« Я – молодий бізнесмен »,« Визначення фальсифікації грошей і шоколаду »,« Вода – основа напоїв »,« Енергія і життя »,« Молочні ріки »,« Секрети правильних покупок »,« Основи робототехніки »,« Кріогенне шоу »,« Кільце Мебіуса і його примхи ».

В Одеській школі № 50 викладачі Борис Рибалов, Ігор Волчков та Валерій Бондаренко провели для учнів старших класів майстер-клас «Передача даних». Дітям розповіли про фізичну перенесення даних у вигляді сигналів від точки до точки або від точки до кількох точках засобами електрозв’язку по каналу передачі даних для подальшої обробки засобами обчислювальної техніки. Учні отримали можливість спробувати передати інформацію на спеціальному приладі.

В Одеському НВК «Надія» пройшло незвичайний захід – майстер-клас «Будь лідером!». Директор Навчально-наукового інституту прикладної економіки та менеджменту ім. Г.Е. Вейнштейн Ольга Каламан розповіла школярам про якостях, якими повинен володіти лідер: впевненість в собі, вміння швидко реагувати на ситуацію, відповідальність, комунікативність і багато іншого.
Під час майстер-класу учні 9-10-х класів брали активну участь в обговоренні лідерських якостей і наводили приклади лідерів зі свого оточення. Хлопці змогли засвоїти: лідером може бути кожен, якщо він цього дійсно захоче і йому це необхідно.

У школі №101 викладачі та студенти кафедри технології підготовки води ОНАХТ провели для школярів майстер-клас «Вода – основа життя». Учні дізналися про основні якості води і побачили підготовлені творчою групою кафедри захоплюючі досліди.
Майстер-клас «Енергетика і життя» пройшов в школі №26. Викладач кафедри термодинаміки і відновлюваної енергетики Леонід Бошков ознайомив десятикласників з характеристикою потреб людства в енергії, розповів про поновлювані джерела енергії на землі. Також хлопці взяли активну участь в тематичному брейн-рингу.

Особливий інтерес викликав у учнів Одеської школи №46 майстер-клас «Стрічка Мебіуса і її примхи». Представники факультету енергоменеджменту, технологічного обладнання та технічного дизайну Світлана Орлова, Костянтин Рєзнік і студент 3 курсу Дмитро Бжезицький презентували дев’ятикласникам 2D-фігури в тривимірному просторі. Хлопці могли власноруч виконати профіль зубчастого колеса на лабораторному макеті і дізнатися про механічних передачах.

3 (9) 5 (11)

9 (2) 11 (3)